Zapraszamy na spektakl audiowizualny PANTEON – Muzeum Śląskie – NOC MUZEÓW 2018 POKAZY O GODZ. 22.00, 23.00, 23.30

Zapraszamy na spektakl audiowizualny PANTEON – Muzeum Śląskie – NOC MUZEÓW   2018 POKAZY O GODZ. 22.00, 23.00, 23.30
PREMIERA SPEKTAKLU PANTEON – 19 maja (sobota) – NOC MUZEÓW – MUZEUM ŚLASKIE – ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1 – fasada budynku zabytkowej Łaźni – Pokazy o godz. 22.00, 23.00, 23.30 – Czas trwania projekcji: 18 minut

PANTEON jest kompozycją sześciu sekwencji filmowych, wyświetlanych w oknach śląskiego familoka, którego metaforyczną funkcję pełni fasada zabytkowej Łaźni w Muzeum Śląskim. Projekcja bazuje na autentycznych dialogach artystów. Łączy realizm siermiężnych i rubasznych opowieści w śląskiej gwarze ze światem lirycznych obrazów. Zdjęcia do utworu realizowane były m.in. w studio Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz w Browarze Obywatelskim w Tychach.

Scenariusz i reżyseria – Magda Bartkiewicz, Grzegorz Klatka
Realizacja
Magda Bartkiewicz, Grzegorz Klatka, Paweł Hage, Piotr Gburek, Zbigniew Mierzwiński, Michał Tatarek, Maciej Stobierski
Konsultacje merytoryczne
Sonia Wilk

Wystąpili Erwin Sówka, Jan Nowak, Józef Kłyk, Elżbieta Piekorz, Maria Śliwa, Magda Bartkiewicz, Adrianna Witkowska, Zofia Sobesto, Agnieszka Rak, Dagmara Kasperczyk, Małgorzata Handermander, Oliwia Baszczeńska, Wiktoria Buras, Anita Bała, Magdalena Kozłowska, Krzysztof Pankowski, Maciej Stobierski,  Adam Śliwa, Paweł Hage, Łukasz Pyrcz, Marcin Bańgo, Kazimierz Smólski, Zbigniew Kopański, Wacław Pencherkiewicz, Piotr Wieczorek oraz klacz Bellami.
Współpraca
Irmgarda Sówka, Consuela Wieczorek, Teresa Sośniok, Aleksandra Pietrala, Maria Kopańska, Katarzyna Pyczek-Pawlik, Ewa Baszczeńska, Iwona Postułka, Ewa Kostera, Monika Szarajew, Artur Nyk, Maciej Wojtacha, Michał Krawczyński, Ula Kasperczyk, Monika Kłak, Mariola Kwasińska, Piotr Cieślak, Zbyszek Rak
Współpraca realizacyjna premierowego pokazu ze strony Muzeum Śląskiego
Maciej Piekara
Koordynacja ze strony Muzeum Śląskiego
Magdalena Czerny-Kehl

Koordynacja techniczna ze strony Akademii Sztuk Pięknych Krzysztof Zygalski
Koordynacja ze strony Fundacji Animacji Kultury Magda Bartkiewicz

ProdukcjaMuzeum Śląskie w Katowicach, Fundacja Animacji Kultury, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, 2017

Realizacja techniczna projekcji Super AV

Szczególne podziękowania
dla Pana Rektora ASP Profesora Antoniego Cygana oraz Profesora Mariana Oslislo z Pracowni Działań Multimedialnych ASP, Pani Kan
clerz Iwony Herszlikowicz oraz Pani Marty Opitek-Kijowskiej z ASP.
Za pomoc w realizacji zdjęć dziękujemy również Pani Iwonie Postułce i Pani Ewie Kosterze ze stadniny koni w Katowicach Zarzeczu, dyrekcji i pracownikom Browaru Obywatelskiego w Tychach, Teatru Zagłębia w Sosnowcu oraz właścicielom Baru Lomot z Siemianowic Śląskich.